Cevizli Bilgisayar Servisi

Cevizli bilgisayar servisi ile birlikte cihazınızda veya sisteminizde meydana gelen tüm sorunlara dönük olarak hızlı çözümler bulabilirsiniz. Gelişmiş profesyonel servis teknikleri ile yazılım ve donanım açısından oluşan tüm sorunlara çözüm sağlanırken aynı zamanda kurulum hizmetleri de verilmektedir.

Bilgisayar Servis Hizmeti Neden Profesyonel Olmalı?

Bilgisayar servisi hizmeti sorunlarınıza hızlı çözümler bulabilmeniz adına profesyonel olarak gerçekleştirilmelidir. Aksi halde alacağınız hizmet kalitesi düşük olacağından bilgisayarınızdaki sorunların çözümü de mümkün olmayacaktır. Bilgisayarlar teknolojinin gelişmesi sayesinde ev ve işyerlerinde yaygın olarak günümüzde kullanılıyor. Yaygın olarak kullanılmaları eğlenceden işlerin yürütülmesine kadar pek çok alanda bilgisayarların roller üstlenmelerine olanak tanıyor. Ancak kimi zaman kullanıcı hatalarından kimi zaman da kullanım süresine bağlı olarak çeşitli arızalar meydana geliyor.

Cevizli Bilgisayar Servisi

Bilgisayar arızaları yazılım ve donanım olarak iki ana başlıkta toplanabilir. Yazılımdan kaynaklı olan sorunlar bilgisayarınızın çalışmasını yavaşlatmak, engellemek veya istediğiniz reaksiyonu alamamanız üzerine olabilir. Programların yüklenmemesi, açılmaması, geç açılması veya istediğiniz özelliklerin elde edilmemesi gibi durumlar bilgisayarda meydana gelen yazılım sorunlarının yaygın örnekleri arasında yer alır.

Bunun yanında bilgisayarınızın performansı yazılımdan kaynaklı hatalarda önemli ölçüde kayıp yaşayacağından bu sorunların bir an önce çözülmesi sağlanmalıdır. Yazılımdan kaynaklı olan sorunlar daha önceden kullanıcının fark etmeyeceği şekilde bilgisayarda görülebileceği gibi son yapılan değişiklikler kapsamında da ortaya çıkabilir. Yeni yüklenen programlar veya virüs gibi etmenler yazılım açısından sistemin çalışmasında önemli sorunlar yaratacaktır.

Bu türden sorunları ortadan kaldırmak için yazılım sorunlarını çözmek gerekir. Yazılım sorunlarının çözülmesi için bazı zamanlarda işletim sisteminin yeni baştan kurulması da gerekebilir. İşletim sistem kurulumu cihazın tüm kötü yazılım sorunlarını ortadan kaldırarak sıfırdan, yüksek performans üzerinden kullanıcının çalışma deneyimi yaşamasına olanak verecektir.

Cevizli Bilgisayar Servisi

Ayrıca yeni alınan bilgisayarlar için de işletim sisteminin kurulumu bilgisayarın kullanıma hazır hale gelmesine olanak tanır. Çünkü bilgisayarlar mutlaka bir işletim sistemi ile çalışmaktadır.

Donanım tarafından kaynaklı olan sorunlar da yine kendiliğinden ortaya çıkabileceği gibi kullanıcı hatasından da kaynaklanabilir. Özellikle uzun süredir bakımı yapılmayan, uyumlu parça kullanılmayan ya da hata sonucunda zarar gören donanım parçalarının arızalanması kaçınılmazdır. Profesyonel bilgisayar servisi olarak bu kapsamda meydana gelen sorunlarda da hızlı çözümler sağlıyoruz.

Bilgisayar Servisi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayarınızda oluşan sorunları ortadan kaldırmanız için alanında uzman ve donanımlı kişiler ile çalışmanız önemlidir. Bu yüzden belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak hizmet alacağınız servis bilgisayarda oluşan tüm sorunlara yönelik çözüm sunabilmelidir. Başka bir ifade ile bilgisayarda pek çok nedene bağlı olarak sorun çıkabileceği için bu sorunların tespit edilmesi ve görülmesi oldukça önem taşır.

Sadece onarım veya tamir işlemleri için değil, özellikle işyerleri için bilgisayarların birbirine bağlanması ve ortak çalışma yürütebilmesi için server kurulumu gibi işlemlerin de sağlanması gerekiyor. Bu işlemler kapsamında servisten tam olarak hizmet almayı sağlamalısınız.

Cevizli Bilgisayar Servisi

Diğer taraftan güvenilir firmadan hizmet almak da verilerin korunması ya da kaybolmaması açısından önemlidir. Tamir esnasında diğer parçaların da zarar görülmemesi için gerekli olan dikkatin ve özverinin gösterilmesi sağlanmalıdır.

Bilgisayarlar özellikle sayıca çok olduğunda veya masaüstü gibi farklı parçalardan oluştuğunda servise götürmek kullanıcı için büyük zorluk yaratacağından bilgisayar yerinde servis hizmeti de büyük avantaj sunar. Sağlamış olduğumuz yerinde bilgisayar servis hizmeti ile birlikte cihazınızın bulunduğu noktaya ulaşarak yerinde tamir, bakım, kurulum gibi hizmetleri sunuyoruz. Bu sayede hem zaman açısından tasarruf sağlayabilir hem de günlük işlerinizin aksamasını önleyebilirsiniz.