Stok takip programı, bir şirketin maddi açıdan daha rahat ayakta kalabilmesi için önem vermesi gereken bir yazılımdır.

Şirketinizin mali harcamaları, stoklarınıza bağlıdır. Bir işletmede gereğinden fazla depo edilmiş ürün varsa işletmenin harcamaları artar, gereğinden az stok varsa da şirketin işleyişinde sorunlar ortaya çıkmaya başlar. bu nedenle şirketler bir yandan müşteri taleplerini karşılarken bir yandan da fazladan depolanan ürün stoklarının önüne geçmeleri gerekir. Klasik anlamda bu işi yapmak biraz zor ve zahmetlidir. Manuel olarak deftere geçirmek veya bilgisayarda tablo oluşturarak elle giriş-çıkış yapmak zaman kaybı açısından önemli kayıpların yaşanmasına neden olur. Stok takip programları ise hem kolay kullanım özelliklerine sahip oldukları için hem de maddi açıdan daha az külfetli olduğu için kullanımı daha uygun olan programlardır.

Stok ve depo yönetimi programı nedir, ne işe yarar?

Bir işletmenin rekabet alanında güçlü olabilmesi, kazancını realize edebilmesi ve müşteri memnuniyetini yakalayabilmesi için yapması gereken en önemli işlerinden biri depo ve mağaza arasındaki iletişimi güçlendirmektir. Depoda olup mağazada yok satılan ürünler, işletmeler için zarardan başka bir şey getirmez. Aynı şekilde mağazada olup depoda stoku tükenmek üzere olan ürünler de yine müşteri kaçırmak için iyi bir nedendir. Tedarikçi yönetimi programı kullanan işletmeler, buna ek olarak stok ve depo yönetimi programı kullandıklarında hem işlerini daha rahat takip edebilirler hem de kazançlarını arttırarak elde ettikleri kazançlarla daha iyi bir rekabet alanı oluşturabilirler. Stok takip programı bunun yanında birçok özelliği ve avantajı ile işletmelerde hayati önem taşımasıyla bilinen ve kullanılması gereken bir programdır.

Stok Takibi Programları

AKINSOFT yazılım ile hatasız yönetim

Yukarıda bir işletme için stok takip programı hakkında önemli bilgiler vererek kullanımının ne kadar önemli bir yer tuttuğundan söz ettik. Şimdi bundan sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli konuya değinmemiz gerekir. Stok takip programı kullanıcılarının rahat hareket etmesi, programı kullanırken herhangi bir sorun ile karşılaşmamaları gerekir. Bunun için de AKINSOFT yazılım, tercihlerin ilk sıralamasında yer alan isimlerden biri olmalıdır.

Stok maliyetlerinin doğru hesaplanması, stok miktarlarında hata paylarının sıfıra indirilmesi gibi önemli özelliklerle donatılan AKINSOFT stok takip programı, kolay kullanım özellikleri ile her işletmenin sahip olması gereken önemli avantajlar sunmaktadır. Firmanızın büyüklüğüne, işlem hacmine, depo loksayonu ile mağaza lokasyonu arasındaki ilişkiden, depodan çıkış yapan ve giriş yapan ürünlerin takip edilmesine kadar birçok özelliği bir arada sunan AKINSOFT ERP ile beklentilerinizi en iyi şekilde elde edebilirsiniz.

Timeout Bilişim ile iletişime geçin

Deneyimli ve uzman kadromuz ile uzun yılların tecrübesi ile müşterilerimizin memnun kalmasına devam ettiğimiz firmamız, stok takip programları alanında verdiği hizmetleri ile de müşterilerin memnuniyetini korumaya devam ediyor. Program hakkında ayrıntılı bilgi almak, program kurulum talebinde bulunmak, kurulum sonrası eğitim ve teknik destek hizmetlerimizden yararlanmak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Timeout Bilişim ile aradığınızdan çok daha fazlasını kolaylıkla bulacaksınız.