Stok takip programı, bir işletmenin mali açıdan değerlerini koruması için, müşteri memnuniyetinde başarılı olabilmesi için kullanması gereken bir programdır.

İşletmelerin satmak üzere ürettikleri, tedarik ettikleri, hammadde, malzeme veya yan ürünlerin tamamına stok denir. Vergi Usul Kanunu’nda “emtia” olarak isimlendirilen stoklar, işletmelerin daha fazla kazanç sağlamak için üzerinde durmaları gereken; eksikliğinde tamamlamaları gerekir, fazla olması durumunda eksiltmek amacı ile kampanyalar düzenlemeleri gerekir. Kısacası stok, bir işletmenin işleyişinin doğru şekilde ilerlemesini etkileyen en büyük unsurdur.

Stok takibi nedir?

Stok takibi, işletmelerde veya mağazalarda satılan, satılmayan, tedarik sürecinde olan tüm ürünlerin kontrol altında tutularak gerektiği yerde müdahale ederek ekleme veya çıkarma işlemine denilir. Bir işletme için en önemli şeylerden biri sahip oldukları stokları göz önünde tutarak gerekli durumlarda yenilemeleridir. Bu şekilde yaptıklarında, hem maddi açıdan daha istikrarlı bir hale gelinir hem de marka değeri daha yükselmiş olur.

Stok takip programı nedir?

Stok takibi neden yapılır?

Stok takibi yapmanın amacı, işletmelerin hangi aşamada olduklarını öğrenmek ve buna göre önlem almaktır. Bir şirketin işleyişinin doğru şekilde ilerlemesi ve maddi olarak zarara uğramaması için kesinlikle stoklarını göz önünde tutmaları gerekir. bu işlemi manuel veya otomatik olarak yapabilirler. Teknoloji dünyasının gelişerek her alanda kendini göstermesinden sonra mağazalara özel olarak tasarlanan, depolarda da kullanılabilen stok takip programı, hızlı işlem yapmayı ve hata payını minimuma düşüren bir programdır. Başarılı bir programa sahip olan işletmeler, bu konuda çok daha rahat ederler.

Stok takip programı nedir?

Stok takip programı, işletmelerin stok durumlarını kolay bir şekilde takip ederek ön muhasebe departmanında gerekli işlemleri yapmayı kolaylaştıran bir yazılımdır. Özel olarak tasarlanan, her işletmeye ayrı modüller sunan stok programı, hem zamandan kazanmak hem de işlemlerin doğru şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla kullanılması gereken özel bir sistemdir.

Birçok marka adıyla piyasada kendinden söz ettiren stok takip programları arasında kapsamlı özellikleri ve kolay kullanım özellikleri ile göze çarpan AKINSOFT ERP yazılımı ile hem işlemleri daha kolay şekilde gerçekleştirebilir hem de zamandan kazanmak adına aradığınızdan çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

Stok takip programı nedir?

Stok takibi nasıl başlatılır?

Öncelikle elinizdeki stok miktarlarını stok takip programı üzerinden tanımlamanız gerekir. Daha sonra satış gerçekleştikçe veya yeni ürünler geldikçe tanımlama işlemi yaparak elinizde bulunan stokun durumunu kontrol altına alabilir, gerekli durumlarda müdahale ederek daha sağlıklı bir şekilde işletmenizin sahip olduğu ürünlerin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

AKINSOFT stok takip programı

Alanında başarılı ve uzun yılların deneyimine sahip olan AKINSOFT, işletmelere özel çözümler üreterek kolaylıkların yaşanmasına yardımcı olmaktadır. Depo, mağaza ve stokların tutulduğu tüm alanlarda kullanılabilen AKINSOFT stok takip programı, aradığınızdan çok daha fazlasını kullanıcılarına sunan bir programdır.

AKINSOFT stok takip programı kurulumu

Kurulumu son derece basit olan ve kurulumdan sonra hemen kullanılmaya başlanabilen AKINSOFT stok takip programı kurulumu konusunda destek almak, kurulum sonrası eğitim ve teknik destek hizmeti almak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Stok takip programı nedir?

Timeout Bilişim, deneyimli uzman kadrosu ile kısa sürede kurulumu gerçekleştirilmesi gereken stok takip programını kurarak kullanımınıza sunmaktadır. Size kalan işletmenizin marka değerini yükseltmek adına programı düzenli olarak kullanmak ve rapor oluşturmak olacaktır. AKINSOFT yazılımları konusunda başarılı olan firmamızı arayarak program fiyatı ve diğer detaylar hakkında en ince ayrıntılara kadar bilgi edinebilir, dilediğiniz zaman yaşadığınız sorunlarla ilgili destek alarak kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz.