Esentepe Bilgisayar Servisi

Esentepe bilgisayar servisi bilgisayar bakım, tamir ve kurulum işlemlerini sorunsuz yerine getiriyor. Her marka ve model bilgisayarlar için sunulan servis hizmeti ile birlikte bilgisayarda karşılaştığınız sorunları hızlı ve ekonomik olarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bilgisayar Servisinde Sonuç Odaklı Hizmetler

Günümüzde bilgisayarlar ev ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılıyor. Günlük işlemlerden işlerin yürütülmesine kadar çok farklı alanlarda ihtiyaç duyulan bilgisayarlara bazı zamanlarda bakım veya onarım işlemleri gerekiyor. Bilgisayarın hızlı ve sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak, aynı zamanda da olası sorunları ortadan kaldırmak için sunulan servis hizmetleri önemli bir kolaylık yaratıyor. Bu sayede dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda ortaya çıkan tüm sorunlardan kolay şekilde kurtulabilirsiniz.

Yazılım ve donanım kısmında meydana gelen sorunlara yönelik sunulan onarım işlemlerinin yanında işletim sistem kurulumu gibi hizmetler de yine servis tarafından sağlanıyor. Her bilgisayarın çalışması için işletim sistemi kullanmak gerektiği için istenilen işletim sisteminin kurulumu da gerçekleştiriliyor.

Esentepe Bilgisayar Servisi

Özellikle işyerleri için çok önemli olan server kurulumu da yine uzman bilgisayar servisi tarafından yerinde yapılıyor. Farklı marka ve model server cihazlarına hakim olan sistem mühendisleri tarafından gerçekleştirilen işlemler işyeriniz için en uygun sistemin kurulmasını sağlıyor. Sorunsuz sistem kurulumunun yapılması için özel oda içinde kabin içinde server, yedekleme cihazları ve güvenlik duvarı ile cihaz uyumlu olarak çalışmak durumundadır. Aynı zamanda cihazın yıllık bakım anlaşması kapsamında yazılım ve donanım bakımları da gerçekleştirilmektedir.

Server kurulumu işyerlerinin bilgisayar sorunlarını düşük hale getirmek için merkez dışındaki şubelerinin bilgilerinin tek bir sistemde toplanmasına yardımcı olur. Server cihaz ve yazılımı kurulumunun profesyonel tarafından yapılması gerekir aksi halde sistem verimli çalışmayacaktır. Bunun yanında yedekleme konusunda da dikkatli olunmalıdır. Yedekleme cihazı üzerinden açılacak bilgi alanları kullanıcıların verileri yedeklemesini sağlayarak işyerleri için önemli depolama görevi görür.

Esentepe Bilgisayar Servisi

Ayrıca işyerleri ağlarına üçüncü taraflarca riskli saldırılar yapılabileceği için güvenlik duvarı gibi önlemlerin de alınması yararlı olacaktır. Dışarıdan gelecek olan tehditlerin özel yazılımlar ile durdurulması ve sistemin genel olarak korumaya alınması bilgilerin güvenliği açısından yararlı olmaktadır. Server gibi sistemlerin sorunsuz çalışması adına network yapısının da iyi olmasına dikkat edilmelidir. Kablolama sisteminden kullanılan cihazlara kadar tüm parçaların iş tanımına uygun olması sağlanmalıdır.

Bilgisayar Sorunlarınızı Çözüme Kavuşturun

Sağlanan bilgisayar servisi hizmetleri ile birlikte bilgisayardan kaynaklı tüm sorunlarınızı ortadan kaldırabileceksiniz. Gerek cihazda meydana gelen arızaların giderilmesi gerekse de işletim sistemi veya server kurulumu gibi müdahaleler ile bilgisayar sorunlarınıza çözüm sağlıyoruz. Pek çok sebebe bağlı olarak görülecek sorunların çözümü için sağlanan hizmetler profesyonel kalitede gerçekleştiriliyor. Ufak çaplı sorunlardan server sistemi gibi alanlarda görülen büyük sorunlara kadar her zaman çözüm bulabilirsiniz.

Esentepe Bilgisayar Servisi

Yapılacak olan servis hizmetlerinde hız ve zaman açısından en iyi olanakları sunmak açısından yerinde servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bilgisayar yerinde servis olanağı sayesinde bilgisayarınızı yerinden hareket ettirmeden kolay ve pratik şekilde tamir, onarım ve kurulum hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu durum bireyler kadar özellikle çok sayıda bilgisayara sahip olan işletmeler için önemli kolaylıklar sunuyor. Servisin yerinde yapacağı müdahaleler ile birlikte zaman açısından önemli fırsatlar oluşturulurken kullanıcıların da beklentileri doğru karşılanıyor.

Sağlanacak olan hizmetler kapsamında öncelikle sorunun tespiti yapılmaktadır. Sorunun kaynağı bulunduktan sonra bu durumu ortadan kaldırmak için gerekli olan çözüm yöntemleri kararlaştırılarak uygulamaya geçilmektedir. Hızlı, ekonomik ve yerinde çözümler ile birlikte alacağınız müşteri memnuniyeti odaklı hizmet ile bilgisayarınızdaki sorunları hemen ortadan kaldırmanız mümkün hale geliyor.