Muhasebe programı indir terimi ile ilgili karşımıza çıkan arama sonuçlarını değerlendirdiğimizde genellikle ücretli programların demo versiyonları ile karşılaşıyoruz.

Ön muhasebe programı veya diğer basit adıyla muhasebe programı, yazılımcı firmanın ürettiği programın özelliklerine göre fiyatlarının belirlendiği programdır. Günümüzde bu alan üzerinde çalışan çok sayıda firmanın bulunması, her markanın kendi ismini daha fazla duyurarak markalaşma yolunda daha emin adımlar atmak istemelerini etkilemektedir. Bu işi başarabilmek için bazen reklamların nasıl değerlendirileceğini bilmek gerekir. Demo muhasebe programları, program yazılımcı firmalardan istenmesi durumunda da verilir. Bu işi reklam için yapmak için ise müşteri talep etmeden download sitelerinde yani program indirme sitelerinde programı tanıtarak “ücretsiz muhasebe programı” şeklinde başlık atmak veya “muhasebe programı indir” şeklinde bir başlık atarak kullanıcının dikkatini çekmek gerekiyor ki en nihayetinde bunu yapan çok sayıda firma vardır.

muhasebe programı indir

Ücretsiz muhasebe programı güvenilir mi?

Muhasebe programı yazmak kısa süreli bir iş değildir. Bazı programlar, 2-3 yıldan daha fazla zaman alır. Bir şirketin bel kemiği sayılabilecek ve burada yapılacak doğru veya yanlışların direkt olarak şirketi etkileyeceği muhasebe bölümünde kullanılacak programın nasıl olması gerektiğini az çok tahmin edebilirsiniz. Ücretsiz muhasebe programları genel olarak sağlıklı değiller veya şöyle diyelim; ücretsiz muhasebe programları demo sürümdür. Yani tüm özellikleri içerisinde yoktur, bazılarında full özellik de vardır ama bunlarda da teknik destek gibi bir durum söz konusu değildir ve kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra herhangi bir problemle karşılaşırsanız sorununuzun çözümü bir hayli zor veya pahalıya patlayabilir. Bu nedenle ücretsiz muhasebe programı arayışı içerisine girmek yerine piyasa araştırması yaparak ekonomik fiyatlara bir program bulmak daha mantıklıdır.

Muhasebe programı fiyatları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her ürün veya yazılımın fiyatını belirleyen en önemli unsur, satın alınmak istenen programın özelliklerine bağlıdır. Bazı muhasebe programı fiyatları çok ucuz olabilir veya bazıları ise tam aksine çok yüksek fiyatlı olabilir. Her iki durumu da yadırgamamak gerekir. Çünkü sunulan özelliklere göre fiyatlar belirlenmektedir. Bu yüzden muhasebe programı fiyatları hakkında araştırma yaparken sunulan özellikleri de incelemenizi öneririz.