AKINSOFT devir işlemleri, yıllık olarak yapılması gereken bir işlemdir. Ancak bunu yapabilmek için de bazı inceliklere ihtiyacınız olacak.

Kurumsal çözümler alanında en iyi ve en pratik çözümleri sunan AKINSOFT, yıl donu devir işlemlerinde de kolaylık sağlamaktadır. Kontrol paneli kullanılarak yapılabilen devir işlemleri için olması gereken bazı özellikler vardır. Bu yazımızda AKINSOFT devir işlemleri nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz. Aklınıza takılan sorular için iletişim numaramızı arayabilirsiniz.

AKINSOFT devir işlemleri nasıl yapılır?

Akınsoft devir işlemlerini AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapabilmek için kullandığınız sürümün yeni olması gerekmektedir. Eğer kullandığınız sürüm eski ise kontrol panelinden kullandığınız tüm ERP yazılımları güncellemeniz gerekecektir.

AKINSOFT Devir İşlemleri

Veri tabanını yedeklemeyi unutmayın!

Çoğu kullanıcı, yaptığı yanlışlar yüzünden bilgilerini kaybedebilmektedir. AKINSOFT devir işlemleri yapılmadan önce kesinlikle veri tabanının yedeklenmesi gerekmektedir.

Kullanıcıların oturumunu kapatın

Bazı AKINSOFT yazılımları, birden fazla kullanıcı içerebilmektedir. Devir işlemleri yapılırken birden fazla kullanıcınız var ise öncelikle bu kullanıcıların oturumlarını kapatmanız gerekmektedir. Kontrol panelinden “Yetkili” menüsüne girerek tek tuşla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yetkili menüsüne girdiğinizde karşınıza bazı seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasında “Devir işlemleri” menüsüne tıklayın. Bu bölümde “oluşturulacak çalışma yılı” bölümüne yılı yazmanız gerekmektedir.

AKINSOFT Devir İşlemleri

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise yapmanız gereken şirket ya da şirketleri seçmek olacaktır. Birden fazla şirketi olanların listede verilen tüm şirketleri seçmeleri gerekmektedir.

AKINSOFT devir işlemleri gerçekleştirilirken filtreleme özelliği kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde modül bazında aktarmak istediklerinizi veya aktarmak istemediklerinizi belirleyerek işlem başlatabilirsiniz.

AKINSOFT Devir İşlemleri

Yukarıda saymış olduğumuz sıralamayı doğru şekilde yaptığınızda ve “ileri” butonuna bastığınızda karşınıza çıkan “Tüm kontrollerimi yaptım” seçeneğini işaretleyerek devir işlemlerini başlatabilirsiniz.

AKINSOFT Devir işlemleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  • Devir işlemleri yapılırken WOLVOX ERP programının server ve client programlarının kapalı olduğundan emin olun.
  • Devir işlemleri bittikten sonra programınızı kapatıp yeniden açtığınızda, yeni çalışma yılı üzerinden işlemlerinize devam edeceksiniz.
  • Devir işlemlerini yaptıktan sonra cari, stok v.b. modüllerinizin bakiyelerini kontrol etmeyi unutmayın.

AKINSOFT Devir İşlemleri

Herhangi bir sorunda iletişime geçebilirsiniz.

AKINSOFT devir işlemleri yaparken herhangi bir sıkıntı yaşamamak ve doğru şekilde devir yapmak için çağrı merkezi numaramızı arayabilirsiniz.

AKINSOFT Devir İşlemleri