Barkod sistemi, market, mağaza, alışveriş merkezi, giyim mağazaları, ayakkabı mağazası, kuruyemiş, manav, şarküteri gibi sık müşterilerin girip çıktıkları alanlarda kullanılan, hızlı satış yapmaya olanak sağlayan bir sistemdir.

Her sistem, görünüşte kendine göre bir takım özellikler sunar ve her mağaza için uygun gibi görülebilir ancak durum böyle değildir. Bazı sistemler sizin işletmenize uygun olmayabilir. Barkod sistemleri de bu konuda dikkat edilmesi gereken sistemler olup mağazanıza uyumlu olmalıdır. İşletmenize uygun bir barkod sistemi bulduğunuzda işlerinizin daha hızlı ilerlediğini görür, müşterilerinizi uzun süre kasada bekletmeye gerek duymadan işlemlerini halledebilirsiniz. Ama seçiminizde dikkatli olmanız ve mağazanıza uygun bir seçenek olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Barkod sistemi nedir?

Barkod, siyah dikey çizgilerden oluşan altında bazı numaraların bulunduğu bir tür ürün kimliğidir. Her ürünün kendine has bir barkodu olduğu için benzersiz şekilde üretilirler. Barkod; bir ürünün üretim tarihi, son kullanma tarihi, varsa ürünün rengi, cinsi, fiyatı vs. gibi tüm bilgilerini içerisinde barındıran geliştirilmiş bir sistemdir. Mağazalarda bu sistemin kullanılması, kasada müşterilerin beklemeden işlerini halletmelerine yardımcı olmakla birlikte mağaza sahibinin stok takibini daha rahat yapmasına yardımcı olmaktadır.

Barkod sistemi nedir

Barkod sistemi nasıl olmalıdır?

Öncelikle barkod sistemlerinde en büyük özelliğin hız ve süre olduğu unutulmamalıdır. Görüntü itibariyle bütün barkod sistemleri birbirine benzese de hız açısından hepsinin aynı olmadığını söylemek gerekir. Bu nedenle seçim yaparken daha hızlı ve daha kısa sürede işlem yapmaya kolaylık sağlayan özelliklere sahip bir sistemi tercih etmeniz gerekir.

Ara yüzün sade olması

Barkod sistemleri, el terminali ile pos PC (dokunmatik bilgisayar) veya normal bilgisayar ile çalışan bir sistemdir. Bu teknoloji ürününde en önemli özelliklerin başında ara yüzünün kolay kullanım özelliklerine sahip olması gelir. Çünkü müşterilerin beklememesi ve işletme sahibinin de işlem yaparken kolaylıkla işlem yapabilmesi için sistemin kullanışlı ve basit bir ara yüze sahip olması gerekmektedir.

En ucuz barkod sistemi

Tabi ki yukarıda saydığımız tüm özelliklere ek olarak satın alınacak barkod sisteminin uygun fiyatlı olması da önemli bir ayrıntıdır. İşletmenize değer katarken daha ekonomik davranmak ve işlerinizi hızlı bir şekilde halletmek için Timeout Bilişim olarak sizlere sunduğumuz barkod sistemleri, piyasanın en kaliteli markasına ait olup fiyat bakımından da diğer sistemlere göre çok daha ekonomiktir. Barkod sistemi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve sistem özellikleri hakkında bilgi edinmek için çağrı merkezi numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.