Barkod okuyucu, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, süper marketlerde kullanılan ve işlemleri hızlandıran teknolojik bir sistemdir.

Fiyat ve ürünlerle ilgili detaylı bilgileri içeren barkodlar, tüm ürünlerin üzerinde siyah uzun çizgiler şeklinde yer alır. Bu çizgilerin altında yer alan rakamlar özel olup her ürün barkodu kendine özel yani benzersizdir. El terminalleri ile bilgisayar ortamına aktarılan barkodlar, daha sonra yine el terminalleri kullanılarak okutularak müşteriye gerekli fiyat bilgisi sunulur. Teknoloji dünyasının alışveriş mağazalarına yönelik yaptığı en güzel çalışmalardan biri olarak kabul edilen barkod sistemi, günümüzde işletme sahiplerinin “bel kemiği” sayılabilecek kadar değerli bir sistem olarak kabul edilmektedir.

Barkod okuyucu ne işe yarar?

Alışveriş merkezi, ayakkabı mağazası, giyim mağazası, market, manav, kuruyemiş, şarküteri, bakliyat gibi tüm sektörler müşterilerin sık girip-çıktıkları alanlardır. Bu gibi işletmelerin müşterilerini memnun edebilmeleri son derece önemlidir. Alışverişini tamamlayan müşteri kasaya hesap ödemeye geldiğinde uzun süre beklemek istemez, bir an önce hesabını ödemek ister. Mağaza barkod sistemi, tam da bu anlamda kolaylık sağlayan çözümleri ile kullanıcılarına yardımcı olur. Sistem, yukarıda da anlattığımız gibi bir barkod okuyucu ve bir de dokunmatik bilgisayar ile çalışan bir sistemdir. Müşterilerin satın almış oldukları ürünler okuyucu ile okutulur, bilgisayar ekranına tüm ürünlerin toplam fiyatı belirir.

Barkod Okuyucu

Barkod okuyucu veya barkod sistemi, sadece müşterinin hesabı ile ilgili ayrıntı sunan bir sistem değildir. müşteriniz ödeme yaptığında para üstünü vermeyi kolaylaştıran, cari hesap açmayı sağlayan ve kısa sürede birçok müşteriye hitap etme avantajını da sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde daha kısa sürede müşterilerin işlemlerinin halledilmesini sağlayan barkot okuyucu, sunduğu özellikleri ile işletmelerin işini kolaylaştıran bir sistem olarak tanımlanabilir.

Barkod sistemi fiyatı

Her barkod sisteminin sunduğu özellik diğerlerinden farklıdır. Bazılarında daha geniş özelliklere yer verilirken bazılarında kullanım alanları başta olmak üzere sistemin getirisi daha azdır. Barkod sistemi fiyatı da bu özelliklere bağlı olarak belirlenir. Timeout Bilişim olarak kurumsal anlamda sunduğumuz çözümlerimizin hem en iyisi olması adına hem de beklentileri karşılayabilecek olmasına dikkat ediyoruz. Barkod sistemi fiyatı konusunda da müşterilerimize yardımcı olduğumuz firmamız ile ardağınızın en iyisine sahip olacak ekonomik fiyatlarla işletmenizin işini halledeceksiniz. Çağrı merkezi numaramızdan arayarak sistem hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, fiyatlarımız hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.