Barkod sistemi, işletmelerin en önem vermeleri gereken uygulamalardan biri olup işlerin daha hızlı ve seri şekilde halledilmesine yardımcı olan bir sistemdir.

Günümüzde birçok işletmede stok bulunur ve stokların takibini yapmak için kullanılması gereken en ideal sistem barkod sistemidir. Ürünlerin daha kısa sürede kayıt altına alınabilmesi, stoktan düşürülmesi gibi birçok işlemi tek seferde yapabilen barkod sistemleri aynı zamanda kasiyerin daha hızlı müşteriye hitap etmesine de yardımcı olan bir sistemdir. Teknoloji dünyasının işletmelere özel olarak geliştirdiği barkod sistemiBarkod sistemi nedir?, her ürün için bir kimlik oluşturur ve böylelikle ürünler hakkında hem daha kolay bilgilere ulaşılabilir hem de zaman kaybına yer vermeden müşteri ile daha rahat ilgilenilebilir.

Barkod sistemi özellikleri

Barkod sistemlerinde olması gereken en önemli özelliklerin başında kolay kullanılması gelir. Hem zamandan kazanmak hem de daha kısa sürede daha fazla işlem yapabilmek için olması gereken bu özellik sayesinde işlerinizin daha rahat şekilde yola girdiğini görebilirsiniz. Depo, ayakkabı mağazası, kuruyemiş, giyim mağazası ve daha aklınıza gelebilecek her sektöre özel olarak yapılan barkod sistemleri, sektörünüze uygun olarak seçebileceğiniz özelliklere de sahip olması gerekmektedir.

Barkod ne işe yarar?

Her sektörün kendine özel ürünleri vardır ve bu ürünlerin de kendilerine özel kimlikleri bulunur. Ürün kimliği, ürünü tanımak, ürünün üretim yeri, son kullanım tarihi, fiyatı gibi detayların yer aldığı bir bölüm olarak düşünülebilir. Barkod, tüm bu bilgileri, ince çizgilerle oluşturulan seri numaralı alanına tanımlar. Barkod okuyucu ile tanımlanan ürünler, kasadan geçtiğinde bütün bilgileri görünür ve böylelikle müşteri aldığı ürün hakkında bilgi sahibi olmuş olarak alışverişini yapmış olur. AKINSOFT barkod sistemi, bu alanda en iyi geliştirmelere sahip markalardan biri olup kullanıcılarını son derece rahatlatan çözümler sunmaktadır.

Timeout Bilişim ile en uygun fiyatlar

Alanında uzun zamanların deneyimine sahip olan firmamız, barkod sistemleri alanında müşterilerine sunduğu çözümleri ile her geçen gün daha fazla referansa sahip olan isimlerden biridir. Dilediğiniz zaman ürünlerimiz hakkında bilgi edinebileceğiniz ve kurulum talebinde bulunabileceğiniz çağrı merkezi numaramızı arayarak detaylara ulaşabilirsiniz.