Depo otomasyon sistemleri, depolarda yaşanan karışıklıkları gidermek, gelen ürünleri kontrol etmek, çıkışını ve girişini takip etmek için hazırlanan özel bir yazılımdır.

Karmaşık ürün dizinlerinin yer aldığı depolarda, bu tip sorunların önüne geçmek için otomasyon sistemleri ile işlemleri halletmek gerekiyor. Günümüzün büyüyen iş dünyasında bu tip karmaşıklıkları gidermek adına yazılan özel program, uygulama ve cihazlar sayesinde kısa sürede stok ve diğer sorunlarda yaşanan karmaşıklıkları gidermek son derece kolay hale getirildi. Depo otomasyon sistemleri, ne kadar çok karmaşık ürün olursa olsun, kısa sürede girdi ve çıktıları kontrol altına almanıza yardımcı olan özel bir yazılımdır.

Depo Otomasyon Sistemleri

Depo otomasyon sistemi çalışma şekli

Depo otomasyon sistemi, deponuzda bulunan ürünleri istediğiniz gibi sıralamanıza yardımcı olan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde ürünlerinizi kolaylıkla takip edebilir, böylelikle herhangi bir karışıklığa mahal vermeden ürünlerinizin sayısını ve girdi-çıktılarını takip edebilirsiniz.

Depo Otomasyon Sistemleri

Sınıflara ayrılan ürünlere özel sınıflandırma yaparak her ürün grubuna ayrı bir kimlik verebilirsiniz. Okuyucu el terminalleri sayesinde sevkiyatı yapılacak ürünleri kolaylıkla takip altında tutabilir böylelikle gidecek ürünlerin stoktan düşmesini sağlayabilirsiniz.

Depo Otomasyon Sistemleri

Depo otomasyon sistemleri avantajları

  • Deponuzdaki ürünlere kimlik belirleyerek kontrol altında tutabilirsiniz.
  • Yapılan tüm işlemleri ayrıntılarıyla görebilirsiniz.
  • Raporlamaları hızlı bir şekilde yaparak zaman kaybından kurtulabilirsiniz.
  • Okuyucu el terminalleri ile entegreli çalışan depo otomasyon sistemi sayesinde, ürün giriş çıkışlarını ana makineye yönlendirebilirsiniz.
  • Cari kart açarak depodan çıkan ürünleri kolaylıkla listeleyebilirsiniz.

Oldukça kapsamlı ve özellikleri depo otomasyon sistemleri sayesinde işlerinizi kontrol altına alırken zamandan kazanma ve müşterilerinize daha iyi hitap edebilme şansını elde edeceksiniz. Timeout Bilişim ile yakalamak istediğiniz en iyi özellikleri bir arada bulabilmek için iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.