Akınsoft E-fatura sistemi sayesinde işlerinizin takibini daha rahat bir şekilde yapacak, fatura düzenlerken hem çevre sağlığını koruma altına alacak hem de daha ekstra harcamalardan kurtulacaksınız.

E-fatura, mal veya hizmet satışına karşılık olarak elektronik ortamda kesilen faturalara verilen isimdir. Günümüzde birçok şirketin girdiği ve yasal olarak aylık 10 milyon üzerinde satış hacmi olan firmaların kesinlikle kullanması gereken efatura sistemi, hem daha kolay hizmet sağlamayı hem de daha maliyetli sonuçların yaşanmasını sağlamaktadır. T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından oluşturulan uygulamaların genel adıdır. 397 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin yayımı ile birlikte Elektronik Fatura Uygulaması hizmete alınan e-fatura sistemi, bazı şirketler için zorunludur.

AKINSOFT E-fatura

E-fatura kimlere zorunludur?

12.2016 itibariyle brüt satış hasılatı 10 milyon TL ve üzerinde gerçekleşmiş olan mükellefler 1.1.2018 tarihinden zorunlu olarak e-fatura sistemine geçmeleri gerekmektedir. Amaç, doğayı korumak ve fazladan kullanılan kâğıtların önüne geçmektir. Doğaya karşı saygılı olan firmalar, zorunluk gelmeden önce de fatura sistemlerinde değişikliğe girdiler. Ancak yeni bir düzenleme olduğu için bazı şirketlerin e-fatura sistemine yabancılık çekmeleri durumundan dolayı, yasal olarak biraz daha esnek tutuldu. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi 2018 Ocak ayı itibari ile aylık 10 milyon TL üzerinde satış gerçekleştiren mükelleflerin mecburi olarak sisteme geçmeleri gerekmektedir.

AKINSOFT E-fatura

AKINSOFT E-fatura ne işe yarar?

Fatura sisteminde de teknoloji dünyasına uyumluluk sağlanmasından sonra, yazılım ve ERP şirketleri devlerinden olan Akınsoft, müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla bu sektöre giriş yaptı. Faturaların kaybolması durumuna karşın alınan tedbirler sayesinde herhangi bir zamanda geçmişe ait faturaları görebilir, böylelikle arşiv için ayrılmış bir alan bulundurmak zorunda kalmazsınız. Akınsoft e-fatura ile hem daha rahat işlerinizi yürütebilir hem de daha ekonomik rakamlarla şirketinizin büyümesini sağlayabilirsiniz.

AKINSOFT E-fatura

AKISOFT E-Fatura kurulumu

Timeout Bilişim, Akınsoft Kartal Bayisi olup müşterilerinin hizmetini en iyi şekilde karşılayan bir adrestir. Şirketinizin yeni düzenleme ile birlikte zorunlu hale gelen e-fatura sistemine geçiş yapması için iletişim numaramızdan arayarak hem detaylı bilgi alabilir hem de kurulum desteği talebinde bulunabilirsiniz. Daha az maliyetle daha fazla büyüme sağlamak isteyenlere özel hizmetlerimiz devam ediyor.