Barkod sistemi fiyatları, kullanım alanına ve sistemin sunduğu özelliklere göre değişmektedir. Bazı işletmelerde işlem hacmi daha az olduğu için satın alınması gereken barkod sisteminin de basit düzeyde olması gerekir.

Yazarkasa fiyatları ucuzdur aslında. 100 dolar gibi bir rakamın altına da kullanışlı bir yazarkasa bulunabilir. Ama POS sistemini aynı fiyattan bulmak biraz zordur. En az 500 dolar gibi bir rakamla işinizi görebilecek bir POS sistemi satın alabilirsiniz. Barkod sistemi alarak tüm bu yüklerden kurtulabilir, tüm işlemleri tek seferde gerçekleştirerek hem paradan hem de zamandan kazanabilirsiniz.

Barkod sistemi ne işe yarar?

Bir işletmenin büyümesi için dikkat etmesi gereken en önemli şey müşterilerini memnun etmektir. Müşterilerin memnun kalabilmesi elbette sunulan hizmet ve ürün kalitesi ile paralel yürür ama bir de mağaza içerisindeki işleyiş biçimi de müşterinin memnun kalıp kalmayacağını belirleyen önemli bir detaydır. Büyük alışveriş mağazalarında kasa bölümlerinde sürekli kuyruk oluşur. Aslında bu mağazalarda barkod sistemi kullanılıyor ama bazen yetersiz gelebilmesinden dolayı kuyruğun oluştuğu görülmektedir. Barkod sistemi, öncesinden sisteme tanımlanmış ürünleri, barkod okuyucu ile okutulduğunda ürünün fiyatı ve diğer tüm detaylarıyla ilgili bilgileri veren bir sistemdir. Yani basit bir tabirle anlatılacak olursa; barkod sistemleri, mağazalarda işlerin hızlanmasına yardımcı olan kullanışlı sistemlerdir.

Barkod Sistemi Fiyatları

Barkod sistemi fiyatı

Her barkod sisteminin özelliği diğerinden farklıdır. Bazen bir sistemde bulunan özellikler diğer sistemin sunduğunu sunmayabilir. Bu nedenle barkod sistemi fiyatları hakkında kesin bir şey söylemek doğru değildir. Öncelikle nasıl bir sistem aradığınızı, aradığınız özelliklerin neler olduğunu firmamıza iletirseniz buna göre en uygun sistemi, uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle siz değerli müşterilerimize sunarız. Barkod sistemi fiyatı alanında en uygun fiyatları ve en kolay ödeme seçeneklerini sunan firmamız ile beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacaksınız.

Barkod sistemi donanımları

Barkod sistemi, tek başına bir yazılım değildir. birkaç parçadan oluşan bir ekipman ile çalışmaktadır. Barkod sistemi donanımları olarak adlandırılan bu parçalardan birinin eksik olması durumunda sistem çalışmaz veya verimli şekilde çalışmaz. Bu donanımlar şunlardır;

  • Pos Ekran Terminali (Dokunmatik Bilgisayar)
  • Makbuz Yazıcısı
  • Para Çekmecesi
  • Barkod Okuyucu