Barkod sistemi; büyük-küçük ölçekli işletmelerin stoklarını takip etmek için giriş-çıkışlarını kontrol altında tutmak için kullanılan ve işlerin takibini hatasız bir şekilde yapmayı sağlayan bir sistemdir.

Ürün satışı gibi işlemleri dokunmatik ekran (Pos PC) yardımı ile kolay ve hızlı satış yapma imkanı sunan barkod sistemi, yapılan tüm işlemleri kayıt altına alan bir sisteme sahiptir. Bu özelliği sayesinde geçmişe yönelik yapılan tüm işlemleri kolaylıkla raporlayabilme avantajı sağlamaktadır.

Barkod sistemi; geçmiş dönemlerde elle yapılan tüm işlemleri, bilgisayar ortamında yapmayı kolaylaştıran bir sistemdir. Toplam tutar, para üstü verme gibi işlemlerde kolaylık sağlaması, işletmeler açısından zaman kazanma konusunda son derece faydalı avantajlar sağlayan bir sistemdir. Birden fazla şubesi olan işletmelerin de işini kolaylaştıran sistem sayesinde, tek bilgisayardan bütün şubeleri kontrol altına alma, stok takibi yapma ve satışları gözden geçirme gibi avantajlar sağlamaktadır.

barkod sistemi

Barkod sistemi avantajları nelerdir?

Avantaj ve kolaylık sağlar; sistem sayesinde tüm hesaplarınızı kolaylıkla kontrol altına alabilir, düzenli şekilde takip etme imkânı yakalayabilirsiniz. İşletmenizi büyütmek için güzel avantajlara sahip olan barkod sistemi ile kısa sürede daha fazla işlem yapma ayrıcalıklarına sahip olabilirsiniz.

Stoklarınız güvende; iş yerlerinde çoğu zaman kayıp-kaçak durumları söz konusu olur. Özellikle de ürün bakımından stok sayısı çok fazla olan işletmelerde bu tip durumların önüne geçmek için kullanılan barkod sistemi sayesinde kolaylıkla stoklarınızı takip edebilirsiniz.

İşletmenizi kolaylıkla yönetin; otomasyon sistemi sayesinde gözünüz arkada kalmadan iş yerinden ayrılabilir, günlük, haftalık ve aylık rapor alarak işletmenizi kontrol altında tutabilirsiniz.

İşletmenizin mali durumu kontrol altında; Barkod sistemleri, işletmeyi kontrol altında tutmak, stokları güncellemek, envantere yeni ürün eklemek gibi birçok özelliği bir arada sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde büyüme aşamasında olan ve büyük olan işyerlerini çok rahat bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

Personel hatalarını sıfıra indirin; Birçok avantajı ve özelliği bulunan barkod sistemi sayesinde personel hatalarını minimuma indirebilirsiniz. Hatalı toplama, yanlış para üstü, eksik ürün verilmesi ve hatalı borçlandıra gibi personellerin sık karşı karşıya kaldıkları durumları tamamen ortadan kaldırabilir, böylelikle daha güvenilir bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.

barkod sistemi

İşletmeniz için en iyi çözümler

Timeout Bilişim, barkod sistemleri alanında uzun zamandır faaliyet sunan bir firmadır. İşletmenizin daha hızlı büyümesini sağlamak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.