Barkod sisteminin faydaları aslında sadece zamandan kazanmak ve maliyetleri düşürmek değildir. Bilinen faydaları ile birlikte çok sayıda faydası bulunan barkod sistemleri, bir işletmenin marka değerini yükseltmede başarılı işler çıkartan bir sistemdir.

Barkod sistemi, yazılım ve donanımsal araçlardan oluşur yani insan eliyle yapılan işlemlerde olası hatalara karşı barkod sistemi çok daha faydalıdır. Manuel işlemlerde çıkabilen olası durumların önüne geçebilmek ve istediğiniz doğrultuda işlerinizin devam etmesini sağlayabilmek için barkod sistemlerinin sunduğu avantajları yabana atmayı deriz.

Barkod sisteminin sunduğu avantajlar nelerdir?

Bir işletmeyi tek kişinin idare edebilmesi bir hayli zor olur. Ürün yerleştirmek, kasaya bakmak, müşteri ile ilgilenmek derken kendi başına işlerin altından kalkması zor olur. Yeni bir personel alması da maliyetleri yükseltir ve bir de işi öğrenmesi için de zaman gerekir. Fiyatları ezberlemek, yeni gelen ürünleri dizmek vs. aslında tüm bunları kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. El terminalleri ile çalışan ve herhangi bir eğitim gerektirmeyen barkod sistemleri, kolaylıkla işlerinizi halletmenize yardımcı olabilecek bir sistemdir.

Barkod sisteminin faydaları

Barkod sistemlerinin bir diğer parçası olan barkod etiketler, fiyat bakımından farklı seçeneklere sahip ürünlerdir. Kullanım alanına göre değişebilen barkod etiketleri, küçük işletmeler için yeni bir maliyet olmasına rağmen ihtiyaca uygun olabilecek bir etiketin maliyeti son derece uygundur. Yani sistemi kullanmaya başlayan biri, etiket masrafını da en ucuz yoldan halledebilir.

Barkod sistemi, sadece ürünler hakkında bilgi almak, kasada kuyruk oluşumunu engellemek veya diğer bir adıyla kasiyerlerin işlerini kolaylaştırmak için kullanılan sistem değil. Barkod sistemleri ile toptan işlerinize veya servis hizmeti verdiğiniz merkeze de kolaylık sunabilirsiniz. Toptan satış yaparken barkod sistemi üzerinden elinizde kalan ürün stokunu takip edebilirsiniz veya bir servis hizmeti sağlayıcısı iseniz teslim ettiğiniz veya etmediğiniz ürünleri de yine barkod sistemleri sayesinde kolaylıkla takip altına alabilirsiniz.

Barkod sistemi ile işletmenize değer katın

Birçok yönden avantajı bulunan ve işletmelerin hem müşteri memnuniyetini sağlayan hem de zamanında iş bitirmenin kolaylıklarını sunan barkod sistemleri, günümüz koşullarında her firmanın ihtiyacı dahilinde olan bir sistemdir. Timeout Bilişim ile iletişime geçerek sistem hakkında detaylı bilgi alabilir, barkod sistemi fiyatları hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.