Restoran otomasyonu, restoran, kafeterya,  kantin, lokanta, pastane, kulüp gibi işletmelerde müşteri memnuniyetini sağlamak ve korumak amacıyla kullanılan son nesil teknolojik gelişmelerden biridir.

Rekabet gücünün her geçen gün arttığı bu alanda hızlı adım atan ve kalıcı çözüm öneren işletmeler, her zaman diğer işletmelere açık ara fark atarlar. Çünkü bu tip yerlerde müşterilerin memnun kalabilmesi önemlidir. Zamanında sipariş, menü düzeni, masa düzeni ve müşteriye hitap etme şekli gibi detaylar küçük ayrıntılar olarak görülse de aslında müşterinin sabitlenmesi açısından son derece önemli detaylardır. Restoran otomasyonu, insan gücü ile yapılması gereken tüm bu işlemleri, kendi başına kolaylıkla yapmaktadır. Araştırmalara göre restoran otomasyonu kullanan gıda, yiyecek-içecek firmaları, kullanmayanlara göre çok daha yüksek oranda müşterisini elde tutmaktadır.

Restoran Otomasyonu Nedir?

Restoran otomasyonu (restoran yazılımı) nedir?

Bir işletmenin hızlı hareket etmesi, müşterilerine zamanında cevap verebilmesi, işletmenin masa, sandalye düzenini oturtabilmesi çok önemlidir. Dışarıdan gelen siparişlerin kontrol edilmesi, varsa zincir restoranların tek ekrandan takip edilmesi, siparişlerin mutfağa aktarılması, menü düzeninin oluşturulması gibi önemli ayrıntılar, işletmeye gelen müşterilerin sunulan hizmetlerden memnun kalmalarını sağlamaktadır. Tüm bunları tek başına gerçekleştiren restoran otomasyonu veya diğer adıyla restoran yazılımı, daha hızlı işlem yapmanın keyfini sunan yeni nesil bir program türüdür.

Restoran Otomasyonu Nedir?

Restoran otomasyonu ile neler yapılabilir?

Geliştirilerek hazırlanan restoran otomasyonu, işletmelerin kendine göre özelleştirebilecekleri bir yapıya sahiptir. İnternet tabanlı olarak çalışan restoran otomasyonu, sadece restoranlarda kullanılmamaktadır. Gıda sektörünün neredeyse tamamına hitap eden bir sistem olduğu için kullanıcısı ihtiyacına göre programı revize edebilmektedir.

Restoran Otomasyonu Nedir?

Evraklarınız kaybolmaz

Restoran otomasyonu, sadece işletmenin görünen düzenini oluşturmaya yardımcı olan bir sistem değil, aynı zamanda stok takibi yapmak, kasa hareketlerini izlemek ve cari hesapları kontrol etmek için de kullanılabilen bir sistemdir. Bu özelliği sayesinde daha önce yapmış olduğunuz işlemleri rapor şeklinde alabileceğiniz gibi aynı zamanda kaybolma durumu ile de karşı karşıya kalmazsınız. İnternet tabanlı olduğu için kurulumunu gerçekleştirdiğiniz herhangi bir yerden tüm hareketleri kolaylıkla takip edebilir, böylelikle herhangi bir kayıp-kaçak durumunun ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Restoran Otomasyonu Nedir?

AKINSOFT restoran otomasyonu

Türkiye’nin yerli ERP yazılım devi AKINSOFT’un geliştirdiği restoran otomasyonu, kolay kullanım özelliklerinin yanında sunduğu diğer özellikleri ile kullanıcılarının isteklerine en iyi şekilde cevap verebilmektedir. AKINSOFT Kartal Bayii Timeout Bilişim ile iletişime geçerek restoran, cafe, bar, tesisler, gece kulübü, pastane gibi tüm alanlarda kurulmasını talep edebilir, kurulum sonrası teknik destek ve eğitim hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.