Barkod okuyucu nedir sorusuna verilebilecek en güzel yanıt; mağaza veya sıcak satışın olduğu tüm alanlarda kullanılabilen ve hızlı müşteri işlemi sağlayan el terminalidir.

Mağazalara gelen müşteriler alışverişlerini tamamladıklarında istedikleri şey; hızlıca hesaplarını ödemek ve mağazadan ayrılmaktır. Müşteri ilişkilerine önem veren işletmeler, müşterilerinin memnun kalmasını sağlamak için altyapı çalışmalarını iyileştirirler. Özellikle de ödeme konusunda kolaylık sağlayan işletmeler, bu hareketleri sayesinde müşterilerinin memnun kalmalarını sağlayarak beklentilerini elde ederler. Barkod okuyucu, aslında tek başına çalışan bir cihaz veya sistem değildir. Birkaç aracın bir araya gelerek oluştuğu barkod sistemlerinin bir parçası olan okuyucular, farklı türlerdedirler. Özellik bakımından mağaza veya işletme sahibi işletmesine uygun olan bir modeli seçer.

Barkod okuyucu nedir?

Barkod okuyucu ile hızlı işlem

Bir işletmenin hızlı işlem yürütmesi gereken en önemli alanların başında kasalar gelir. Kasa bölümü, müşterinin hesabını ödediği alan olduğu için buranın hızlı şekilde işlemesi gerekir. Müşterinin beklememesi, mağazanın daha fazla işlem yapması için gerekli olan sistemin kurulu olması, mağazanın marka değerinin yükselmesi adına önemli oranda yardımcı olmaktadır. Mağaza barkod sistemleri araçları arasında yer alan ve otomasyonun sağlıklı çalışabilmesi için mutlaka gerekli olan barkod okuyucular ile ürünlerin üzerinde yer alan barkod numaraları okutulur ve böylelikle ürün ile ilgili tüm bilgiler Pos PC’ye (dokunmatik bilgisayar) aktarılır ve bu şekilde müşterinin ödemesi gereken hesap ekranda görülür.

Marka değerinizi yükseltin

İşletmeler için büyümek, en önemli faktördür ve bir mağazanın büyüme sağlayabilmesi için kesinlikle müşterilerini memnun etmesi gerekir. Müşteri memnuniyetini sağlamanın kolay bir iş olmadığı herkes tarafından bilinir. Özellikle sıcak satışın olduğu yerlerde bunu yapmak çok daha zordur. Çünkü müşteriler, beklemeyi sevmezler, hesaplarını en kısa süre içinde ödeyerek ayrılmak isterler. Büyük mağazalarda en sık yaşanan problemlerin başında kasada yığının oluşmasıdır bunun nedeni de tahmin edersiniz ki işlemlerin zaman almasıdır. Mağaza barkod otomasyon sistemi ise tam da bu anlamda işletme sahiplerinin işini kolaylaştıran yönleri ile kendini gösterir. Otomasyon sistemi, ürünlerle ilgili gerekli bilgileri ekrana yansıtarak müşterinin ödemesi gereken hesabı çıkartır ve böylelikle müşteri beklemeden işini kolaylıkla tamamlamış olur.

Timeout Bilişim ile güvende kalın

Uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan firmamız, barkod okuyucu alanında sunduğu çözümleri ile müşterilerinin memnun kalmasını sağlamaktadır. Barkod okuyucu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve işletmenize uygun bir çözüm bulmak için çağrı merkezi numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.