Bina kamera sistemleri, güvenliği sağlamak ve en iyi şekilde alan korumasını yapmak için kullanılan güvenlik ekipmanlarından biridir.

Binaların fiziki ve risk durumuna göre kamera tipi ve seçimi ayarlanarak uygulanan bina kamera sistemleri, alanın korumasını sağlamak amacıyla kullanılan ve beklentileri karşılayabilen özel bir yapıya sahiptir. Genel olarak AHD kameraların kullanıldığı binalarda, gece görüş özelliğine sahip olduğu için güvenliği tam anlamıyla gerçekleştirmektedir.

Bina Kamera Sistemleri

7/24 görüntü kaydı yapabilen bina kamera sistemleri, mekânların daha güvenli hale gelmesi için değerlendirilebilen ve kullanımı ile en iyi sonuçları üretebilen bir sistemdir. Yeni nesil binalarda ve eski konutlarda uygun şekilde kurulabilen bina kameraları, yaşanabilecek olumsuz olayların önüne geçebilmek ve daha rahat bir yaşam sürdürmek için kullanılabilen sistemlerdir.

Bina Kamera Sistemleri

Bina kameraları

Büyüyen ve gelişen şehirlerde yeni nesil konutlar yapılmaktadır. Tüm bunlar insan hayatının daha olumlu devam etmesini sağlamaktadır. Ancak insanların çoğalmasıyla birlikte olumsuz olayların sayısında da son derece artış yaşanmaktadır. Bu nedenle güvenlik düzeyini en yüksek seviyede tutmak, bina içi ve bina dışı çevresinde gerekli güvenlik tedbirlerini almak şarttır. Bina güvenlik sistemleri sayesinde bu işlemleri yapmak son derece kolaydır. Uygulamada farklı güvenlik kamerası tiplerinin olması, alanlar göre seçimin yapılmasını kolaylaştırmaktadır.

Bina Kamera Sistemleri

Apartman için güvenlik kamerası sisteminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Apartman güvenlik sistemlerini tercih ederken öncelikle ürünlerin kalitesine dikkat ederek işe başlamak en doğrusudur. Profesyonel bir firma ile çalışarak işlerinizin sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlamak en doğrusu olacaktır. Kurulum, bakım ve destek hizmeti olan firmalardan bina kamera sistemleri kurulum talebinde bulunmak, işinizin daha sağlıklı şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

  • Kamera yerlerini, ihtiyacınıza uygun şekilde belirleyin (bina girişi, bina çevresi, otopark girişi ve otopark alanı)
  • Kamera sistemlerinin izleneceği ve kayıt cihazlarının kurulacağı yeri sağlıklı şekilde belirleyin (Güvenlik odası, izleme odası, kulübe)
  • Kamera sistemi ekipmanlarını doğru şekilde tercih edin.

Bina Kamera Sistemleri

Kamera seçimi nasıl yapılır?

Gerekli ölçüm ve değerlendirmeleri yaptıktan sonra kamera seçimi konusuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bina kameraları genellikle HD kameralar olarak tercih edilirler. Bu kameraların gece görüş özelliği olduğu için bina ve çevresinin güvenliğini sağlamak çok daha kolay hale gelmektedir.

Bina Kamera Sistemleri

Timeout Bilişim ile en iyi çözümler

Binanızın ve çevre güvenliğini sağlamak için uzun zamanların deneyim ve uzmanlığı ile hizmet veren Timeout Bilişim, profesyonel ekibi ile kamera güvenlik sistemleri kurulacak alanda gerekli ölçümleri yaptıktan sonra en uygun cihazları kullanarak kurulum yapmaktadır. Bu sayede olumsuz olayların önüne daha sağlıklı şekilde geçilmektedir. Fiyat bilgisi ve teknik destek almak için iletişim numaramızdan irtibata geçebilirsiniz.