Barkod sistemleri, iş yerlerinde stokların göz önünde tutulabilmesi ve müdahale edilebilmesi içim geliştirilmiş özel bir sistemdir.

İş yerlerinin en çok ihtiyacı olan şeylerden biri de ürün stoklarını düzgün kullanmaları ve kontrol altında tutmalarıdır. Daha çok büyük şirketlerde yaşanan ürün stok kaybı sorunları yüzünden çoğu zaman zarar edilse de şirket sahipleri bu durumun farkına varamamaktadır. Barkod sistemleri ile bu tip sorunların önüne geçmek ve en iyi şekilde çözüm üretmek son derece kolaydır.

Barkod sistemi ne işe yarar?

Son yıllarda depolu şirketlerde ve ürün sayısı fazla olan şirketlerde çok sık kullanılmaya başlanan barkod sistemi, ürünlerin optik okuyucular yardımı ile kimliklendirilmesini sağlayan ve bu kimlikleri bilgisayar ortamına aktaran bir sistemdir. Barkod, her ürünün üzerinde yer alan bazen kalın bazen de daha ince çizgiler ve altında yazılan numaralardır. Çok kişi tarafından barkodtan ürün bilgisine ulaştığı sanılsa da aslında bu tamamen böyle değildir. Sadece bazı büyük firmalar, kendilerine özel barkod numaraları ile ürünlerini belli ettirirler. Optik okuyucular yardımcı ile okutulan numaralar, barkod sistemi yardımı ile bilgisayar ortamına aktarılır ve ürünlere bir kimlik kazandırılır. Bu sayede ürün sayımı yapılırken tek tek ürünleri saymak yerine, sistemin sunduğu özellik kullanılarak daha kısa sürede ürün sayımı gerçekleştirilmiş olur.

Barkod sistemi nedir

Barkod Numarası Nedir? Barkod Numarası Nasıl Oluşturulur?

Barkod numarası, hepimizin hayatında yer alır. Bu sistem, eski dönemlere dayansa da şirket için kolaylığın sağlanması barkod sistemleri ile hayata geçti. Sistem, ürünlere otomatik barkod vermektedir. Tabi ki her ülkenin kendine göre bir başlangıç numarası bulunmaktadır. “50”rakamı ile başlayan ürünler İngiltere’yi temsil ederken Türkiye’de başlangıç rakamı “869” olarak belirlenmiştir. Tüm bunların dışında bir de depoların sayımı için kullanılan barkod sistemi ile oluşturulan barkodlar da bulunmaktadır ve bunlar, diğerlerinden daha farklı olabilmektedir.

Barkod sistemleri

Barkord sistemi nerelerde kullanılır?

Hayatımızın her gün bir şeyler satın almakla geçer. Market alışverişi, giyim, ayakkabı, restoran ve kafeterya gibi yerler, gündelik olarak en sık kullandığımız yerlerdir. Barkod sistemi, tüm bu alanlarda kullanılabilen ve kullanıcılarının işini kolaylaştıran bir sistemdir. Timeout Bilişim farkıyla işlerinizi daha hızlı ve seri yapabilirsiniz. Barkod sistemleri hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki gibidir.

Barkod sistemleri

Çözüm için arayın

İhtiyacınız olan barkod sistemleri konusunda en iyi sonuçları elde etmek ve daha uygun maliyetlerle sahip olabilmek için Timeout Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli uzman kadromuz ile kısa sürede kurulumu gerçekleştirerek kullanımınıza sunuyoruz. İş yerinde kolaylıkla ürünlerinizi kontrol altına almanıza yardımcı olacak sistem ile rahat edeceksiniz. Detaylı bilgi ve demo talebi için iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.